. Спеціалізована школа-інтернат "Обдарованість" - Виховна 2017-2018
Вас вітає школа-інтернат "Обдарованість"!
Четвер, 22.03.2018, 13:28
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту

Шкільні ресурси
Шкільна газета Наші репортажі Шкільна бібліотека Дистанційна освіта

2018 - рік проекту
2018 - Рік реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Наші проекти
Подорож до Карпат Легенди Баварії Подорож до Карпат Подорож до Угорщини, Австрії та Польщі Літня практика Подорож до Польщі та Чехії Навчально-польова практика Подорож до Угорщини та Австрії Подорож до Німеччини Подорож до Наукового центру

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 

   14 березня пройшли уроки мужності «Герої не вмирають» з нагоди  Дня українського добровольця та з метою подальшого зміцнення патріотичного духу в учнів, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань, популяризації подвигу захисників  України в зоні проведення Антитерористичної операції, підвищення формування військово-патріотичного виховання шкільної молоді та піднесення престижу військової служби в ім’я інтересів Вітчизни. Під час заходів учні вшанували пам'ять полеглих захисників хвилиною мовчання.

   У рамках двомісячника екологічного виховання та з метою формування екологічної компетентності учнів, розуміння ними цінності збереження здоров’я довкілля як основи збереження здоров’я людини в нім, прагнення розвивати інтерес до екологічних знань та гуманне ставлення до навколишнього середовища з 12 по 15 березня були проведені бесіди «Екологічні пріоритети держави» та години спілкування «Екологічні проблеми сьогодення». Під час заходів педагоги звернули увагу учнів на екологічні проблеми України й Харківщини та  закликали їх берегти природу, бути відповідальними за свої вчинки, прогнозувати майбутнє країни.

   З 7 березня  в школі-інтернаті працює фотовиставка «Художній світ Шевченка», яка нагадує нам, що Тарас Григорович Шевченко не тільки видатний письменник і поет, але й талановитий художник.

   20 лютого була проведена урочиста лінійка з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні «Потрібно пам'ять про героїв берегти». Захід проходив на виконання Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року № 69. Його мета – виховування в учнів глибоких патріотичних почуттів, формування  активної громадянської позиції щодо єдиної, цілісної держави;  розвиток  відповідальності за все, що  відбувається в країні. Під час лінійки лунали вірші та пісні, демонструвалося відео, що розповідало про події  зими 2013-2014 років.  Учні  вшанували хвилиною мовчання пам'ять мужніх учасників Революції Гідності, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави.


   20 лютого відбулося  засідання «круглого столу» за темою «Рівні права, рівні можливості»  з нагоди Дня соціальної справедливості. На початку засідання зазначалось, що 26 листопада 2007 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила 20 лютого Всесвітнім днем соціальної справедливості. Проведення цього заходу сприяло визначенню важливості соціальної справедливості як етичної норми, якій повинні дотримуватися всі громадяни України.

   З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 15 лютого був проведений  урок-презентація  «Афганістан: обов’язок, подвиг, трагедія» за участі працівників Харківського історичного музею. На заході був присутнім ветеран війни в Афганістані Ломакін Г.І., який розповів дітям про трагічні сторінки нашої історії. Також протягом тижня проходили години спілкування «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», диспути «Події Афганістану на сучасний погляд» та працювала фотовиставка «Афганістан – вічний біль і вічна пам'ять». Мета цих заходів – обговорення подій афганської війни, виховання поваги до воїнів-інтернаціоналістів та пам'яті загиблих героїв; формування свідомого ставлення до прав і обов’язків людини і громадянина.

   14 лютого
учнівський актив організував заходи до Дня Святого Валентина. Протягом дня працювала святкова пошта, проходили конкурси на найкраще привітання і солодке серце. А у вечорі відбулася розважальна програма, під час якої учні згадали найромантичніші  історії кохання.

   7 лютого учні відвідали виставу «Шельменко-денщик» Державного академічного театру імені Т.Г. Шевченка.  Учням дуже сподобалося веселе, дотепне дійство, що не було позбавлене моралі. Вражало усе: і яскравість характерів, і акторський кураж, і хитромудра інтрига, що плете Шельменко.

   29 січня з метою виховання в учнів інтересу та поваги до свого історичного минулого відбулося  засідання «круглого столу» за темою  «Крути – символ національної честі в історії України». Захід був  присвячений  Дню вшанування пам’яті полеглих у бою під Крутами. На ньому учні  ще раз згадали події, що відбулися на залізничний станції Крути 29 січня 2018 року.   Участь у заході допомогла дітям переосмислити  важливість бою та зрозуміти значення цієї події навіть з огляду на її віддаленість у часі. 

   Із 29 січня по 2 лютого з нагоди  Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту пройшли уроки пам’яті «Згадаємо жертв Голокосту»,  мета  яких   –  збереження пам’яті про цю трагедію та  запобігання в майбутньому актам геноциду. Під час заходу демонструвалися слайди презентації «Голокост в Україні» та лунали проникливі рядки поезії Миколи Бажана «Могильний вітер з тих ярів повіяв…». Учні хвилиною мовчання вшанували жертв Голокосту.

   З метою формування навичок щодо ведення здорового способу життя у школі 31 січня відбувся конкурс відеороликів «Бути здоровим - це модно!». Учні надали цікаві відеороботи, в яких продемонстрували повну обізнаність щодо ведення здорового способу життя.

 

   25 січня проходив конкурс учнівських творів «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави». У своїх творах учні писали: «Що є запорукою добробуту для цілої держави? Звичайно, це єдність. Саме завдяки спільній праці і взаєморозумінню тисячі людей будують величні країни, створюють щасливі родини..» (Крячко Ірина, учениця 8-А класу). А Дмитренко Ангеліна, учениця 11-А класу,  стверджує: «Сила народу в його єдності. Лише, коли ми разом – ми є великою майже непереможною силою!». «Свобода. Незалежність. Соборність, - пише Хабарова Катерина,- це ті цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні».   Переможця буде оголошено 30 січня.

   Вихованці гуртків «Умілі руки» та «Рукодільниця» організували виставку творчих робіт, присвячену Дню Соборності України. На виставці представлені вишивки, вироби із дерева, глини тощо. Вражають своєю майстерністю роботи учениці 10-А класу Новицької Анни та учня  9-А  Кубишкіна Антона.

   Протягом тижня з 22 по 25 січня для учнів 8-11-х класів відбулися уроки державності «Ти на світі в нас одна». Мета цих заходів – виховання нацiональної свiдомостi учнів, їхньої людської гiдностi, вiдродження духовностi, формування рис громадянина української держави,  виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

   22 січня учні 8-10-х класів взяли участь у засіданні за круглим столом на тему «Соборність України. Акт Злуки УНР та ЗУНР», який було організовано  з нагоди Дня Соборності України.  Захід проходив за участі працівників Харківського історичного музею. На засіданні  учні згадали  перебіг подій та значення Акту Злуки для встановлення державності України й  з’ясували, як  єдність і солідарність українського народу в 1919 привела до постання сучасної соборної суверенної України.

   з 22 січня в школі-інтернаті працює виставка фотографій «Славетні імена України», що розповідає  про постатей, які зробили значний внесок у становлення та розбудову державності, освіти, науки та мистецтва. Запрошуємо до перегляду.

   18 січня фольклорний колектив «Фарби»  під керівництвом Скиби О.В. узяв участь у ІІІ обласному святі-фестивалі «Щедрий вечір», де здобув перемогу (ІІІ місце). Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

   З 15 по 18 січня проходили заходи в рамках місячника «Здорове покоління», а саме: гра-подорож «Про себе треба знати, про себе дбати», бесіди «Особиста гігієна і здоров’я», «Гігієна праці та відпочинку школяра», інформаційні години «Хвороби, які викликані алкоголем». Мета проведення таких заходів – усвідомлення учнями цінності власного здоров’я, виховання особистої культури здоров’я, прищеплення засад здорового способу життя.

    Під час зимових канікул учні 9-Б класу разом з класним керівником та вихователем відвідали унікальну виставку хижих рослин та тропічних тварин. Усі отримали велике задоволення від побаченого.   18 грудня, напередодні Дня Святого Миколая, учні 10-х класів здійснили подорож до міста Куп’янськ  у рамках програми вивчення історії міст і містечок, з яких навчаються діти в школі-інтернаті «Обдарованість», а також відвідати фабрику з виготовлення ялинкових іграшок та прикрас.
   В Куп’янську діти відвідали краєзнавчий музей, в якому дізналися про історію міста з дня його заснування, про героїчне минуле і сьогодення. Учні побачили унікальні старовинні експонати: це і побутове приладдя, і весільні костюми, і ткацький верстак, тощо.
   У Ковшарівці, на фабриці ялинкових прикрас, дітей ознайомили з усіма етапами виготовлення ялинкових іграшок. Учням провели майстер-клас, на якому слухачі могли самі розмалювати іграшки на свій смак. Навіть словами не можна передати радість в очах школярів, коли вони побачили результати своєї праці. Усі були дуже задоволені подорожжю і вже з нетерпінням чекають на наступну поїздку містами Харківщини. ФОТОЗВІТ

   У рамках місячника морально-статевого виховання та з метою формування статевої культури особистості, розуміння  відповідальності у відносинах з особами іншої статі, виховання відповідального ставлення до свого здоров'я і здоров'я інших людей з 10 до 13 грудня проходили бесіди за «круглим столом» «Турбуємось про здоров’я» та години міркування «Що буде зі мною, якщо…».   7 грудня учні школи-інтернату відвідали виставу «BEL@YA VORONA.NET» Харківського театру для дітей та юнацтва за мотивами п'єси «Любов, джаз і чорти» литовського драматурга Юозаса Грушаса. Постановка наповнена роздумами про добро і зло, Бога і диявола. У виставі зачіпаються проблеми молодого покоління, розповідається про їхні мрії, взаємини та нещасливе кохання.  Учні були вражені незвичайною трактовкою цієї п’єси та надзвичайно талановитою грою акторів.

   6 грудня з нагоди Дня Збройних Сил України відбулася зустріч учнів із ветеранами АТО Золотарьовим Володимиром  та Олексієнком Артемом, під час якої бійці  розповіли  дітям про  буденне життя та  дозвілля воїнів тощо. У кінці зустрічі діти привітали бійців зі святом та з задоволенням сфотографувалися з ними.

   6 грудня з метою підняття авторитету українського війська для учнів 9-х та 10-х класів була організована зустріч із працівниками Харківського обласного військового комісаріату, на яку завітав заступник військового комісару ТРО капітан Юрковський В.Б. Під час  заходу учні мали змогу поспілкуватися  стосовно служби у Збройних Силах України, розібрати та зібрати автомат Калашникова, примірити на себе військове обмундирування.
 

   У рамках заходів до Дня Збройних сил України  для учнів 8-х та 9-х класів були проведені спортивні змагання «Козацькому роду нема переводу».  Учні взяли участь у традиційних забавах запоріжців, а саме: вчилися плигати в мішках, долати перешкоди тощо. Переможцями стали учні 9-А класу. Вітаємо!

   З нагоди Дня Збройних Сил України в нашій школі, за  традицією, відбувся огляд строю та пісні. Учні 10-х та 11-х класів пройшлися  з піснею урочистим маршем. У рамках заходу були також проведені змагання з прикладної фізичної та санітарно-медичної підготовки. Переможцями стали учні 11-В класу. Вітаємо з перемогою!   3 та 4 грудня з нагоди Міжнародного дня інвалідів працювала виставка  фотографій «Перемогу може здобути кожен», яка розповідала про  українських параолімпійців.

   У рамках місячника правової освіти та попередження правопорушень з 27 по 30 листопада проходили диспути «Чи потрібно рахуватися зі сторонньою думкою?», метою яких було – сформувати високу правову культури, моральні принципи, уміння легальними засобами  захищати загальновизнані суспільні цінності. 

   Вітаємо танцювальний колектив у складі: Яцуник Євгенії, Башинської Злати, Григоренко Яни, Лук’янченко Анни,  Полторак Тетяни, Кисельової Аліни, Хмелівської Тетяни, Бородіної Катерини, Теплової Дарії,  Бойченко Єви, які стали лауреатами Міського фестивалю художньої самодіяльності «Натхнення».

   29 листопада були проведені  години спілкування «Енергетична незалежність України», на яких учні проаналізували сучасний стан та можливі перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України.

   З метою формування здорового способу життя,  підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД та з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у закладі працювала виставка тематичного плакату та відбувся інформаційний калейдоскоп «ВІЛ/СНІД – що я знаю про це. Міфи й факти».

   Із нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи у період з 20 по 22 листопада у закладі відбулися виховні заходи, а саме: уроки мужності «Подвиг, що непідвладний часу» та урочиста лінійка «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе…». Мета цих заходів -  вшанування патріотизму і мужності громадян, які у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Під час заходів учні пригадали події, які відбувалися в цей час в нашій країні та на Майдані Незалежності у Києві та вшанували  героїв, які полягли за світле майбутнє України хвилиною мовчання.


   З 13 по 15 листопада проходив конкурс «Найкращий щоденник». Переможцями стали  – Тригуб Анна, Андібулова Кристина, учениці 9-Б класу; Скиба Діана, учениця 10-Б класу; Куценко Роксолана, учениця11-В класу; Кравченко Анжела, учениця 9-А класу; Новосел Дарина, Чернова Катерина, учениці 11-Б класу,  Башинська Злата, учениця 11-А класу, Жижневська Ярослава, учениця 8-Б класу; Сібільов Юрій й Сібільов Владислав, учні 8-А класу.

   У зв’язку із 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні у школі-інтернаті проходили відповідні виховні заходи. Учні 8-9-х класів узяли участь у засіданні «круглого столу» за темою «Кривава ціна українського хліба 20-30-х років XX століття» за участі працівників Харківського історичного музею; учні 10-11-х класів підготували доповіді та презентації «Геноцид українського народу 1932-1933 років». Також протягом тижня діти переглянули документальний фільм «Колос правди».


   Протягом тижня, з 6 по 9 листопада, відбувався конкурс «Кращий знавець рідної мови». Підсумки буде оголошено 13 листопада.

   У рамках місячника правової освіти та попередження правопорушень 1 листопада  проходила  година  запитань та відповідей «Дисципліна: свобода чи необхідність?».  Під час заходу учні з’ясовували, що таке «дисциплінованість», «обов’язковість», «відповідальність» і як співпадають слова «дисципліна» та «свобода». Головна мета цього заходу – формування в учнів свідомої вольової  дисципліни, яка ґрунтується на сформованості таких рис, як дисциплінованість, обов’язковість, відповідальність.   

   З 1 листопада розпочала роботу виставка дитячої фотографії «Українська осінь», яка  вчить учнів бачити красу рідного краю та формує вміння захоплюватися цією красою.

  Традиційно в школі-інтернаті відбулася  низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови, а саме: вечір української поезії та пісні «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить», літературна година «Плекаймо рідне слово», виставка творів сучасних українських авторів. Заходи сприяли вихованню любові до рідної мови, бажанню розмовляти рідною мовою,  поглибленню  знань учнів про історію та розвиток рідної мови, розвивали вміння та навички виразного читання творів різних жанрів.

   З 30 жовтня по 2 листопада проходили заходи з нагоди відзначення  Дня вигнання з України нацистських окупантів. Це — історична панорама «Ми пам’ятаємо, хто в лиху добу, в броні важкій віддав останні сили», у якій брали участь працівники Харківського історичного музею. Учні переглядали архівні відеоматеріали та обговорювали події того часу. Цікавим і змістовним було засідання «круглого столу» за темою «Ми ніколи не забудемо вас, визволителі…», де учні також звернулися до історичних подій минулого та висловили свою думку з приводу героїзму і самопожертви українського народу. Також проходила виставка учнівських рефератів  «Мужні визволителі мого отчого краю», у яких учні згадали імена наших співвітчизників, які наближали день визволення України ціною власного життя.  Мета цих заходів — виховувати в учнях патріотичні почуття, повагу до тих, хто боровся за Батьківщину, гордість до історичного минулого своєї держави, наслідування найкращих прикладів мужності борців за свободу та незалежність України.

   30 жовтня з нагоди відзначення  Дня вигнання з України нацистських окупантів  відбулася історична панорама «Ми пам’ятаємо, хто в лиху добу, в броні важкій віддав останні сили», у якій брали участь працівники Харківського історичного музею. Мета заходу — виховувати в учнях патріотичні почуття, повагу до тих, хто боровся за Батьківщину, гордість до історичного минулого своєї держави, наслідування найкращих прикладів мужності борців за свободу та незалежність України.

   20 жовтня, перед початком осінніх канікул,  пройшли традиційні уроки з безпеки життєдіяльності, на яких учні прослухали інструктажі з усіх видів дитячого травматизму та отримали пам'ятки щодо безпечної поведінки під час осінніх канікул.

   18 жовтня учні навчального закладу відвідали виставу «Ревізор»  Харківського державного академічного драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, яка була наповнена гоголівськими жартами та комічними ситуаціями. Упізнавані характери, недвозначні натяки — правду в постановці тісно перемішують із жартом. Учні були в захваті від неординарної режисури та професійної гри акторів театру.

   З 17 жовтня у рамках місячника протипожежної безпеки почала працювати фотовиставка  «Вогнище – це романтично,  але дуже небезпечно».

   12 жовтня з нагоди відзначення Дня захисника України в школі-інтернаті відбувся благодійний концерт «Дякуємо за сонячний ранок», на якому були присутні бійці, які брали  участь у боях на сході України. Під час заходу лунали патріотичні пісні та слова вдячності захисникам. Для війсковослужбовців учні підготували вітальні листівки та обереги. Усі зібрані кошти з благодійного концерту будуть скеровані на потреби поранених бійців.

   Протягом тижня, з 25 по 28 вересня, для учнів 8-11-х класів були проведені години спілкування «Мораль і моральність – основні цінності етики громадськості», мета яких – формування  в учнів гуманності, працелюбності, чесності, правдивості та інших ознак гуманності людини.

   28 вересня пройшла  святкова програма до  Дня працівників освіти,  у якій взяли участь не тільки учні, а батьки. Зі сцени прозвучало багато хороших, добрих слів. З теплими словами привітання та щирими побажаннями до всіх працівників школи-інтернату звернулася директор Л.Г. Карпова.   За традицією, у цей святковий день за високі досягнення в навчанні та вихованні молодого покоління було нагороджено кращих працівників школи-інтернату.

   25 вересня з нагоди Дня партизанської слави з метою вшанування подвигу партизанів та підпільників у роки Другої світової війни проходила учнівська конференція за участі працівників Харківського історичного музею  «Подвиги  підпільно-партизанського  руху в роки Другої світової війни».

    З нагоди Дня партизанської слави та з метою розширення знань учнів про партизанський рух на Харківщині, героїв партизанського руху; виховання патріотичних почуттів, любов до малої батьківщини 22 вересня були проведені віртуальні подорожі «Партизанськими стежками Харківщини».

  З 18 по 20  вересня відбулися  заходи у рамках місячника безпеки дорожнього руху, а саме: прегляд навчальних фільмів із зазначеної тематики,  вікторини «Про безпеку пам’ятай», години спілкування «Безпечна поведінка – запорука нашого здоров’я», практичні заняття «Ми – пішоходи», які спрямовані на розширення знань із правил дорожнього руху, на формування моделі безпечної поведінки та позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху.

   Уже сьомий рік поспіль, за доброю традицією, учні навчального закладу відкривають свій театральний сезон переглядом вистви Харківськго театру для дітей та юнацтва.  Цьогоріч вони відвідали виставу, поставлену за твором Т. Г. Шевченка   «Назар Стодоля».  Після перегляду залишилися тільки гарні враження – дорогі костюми зачаровували, перехоплювало подих від драматичної напруги, а ще вабила масовість вечорниць та переливи голосів артистів.

   У рамках місячника з безпеки дорожнього руху протягом тижня, з 11 по 14 вересня, з метою попоредження випадків дитячого травматизму на дорогах  проходили хвилиники безпеки, на яких учні переглядали та обговорювали небезпечні ситуації під час дорожнього руху.

   З метою виховання в учнів почуття доброти, чуйності, милосердя; формування активної життєвої позиції, яка проявляється в дієвій допомозі знедоленим, немічним, стареньким; формування моральних якостей особистості 14 вересня відбулися Уроки духовності «Моральні цінності сучасної людини».

   11 вересня розпочався І-й шкільний чемпіонат із волейболу.

   11 вересня пройшли заходи з нагоди Дня фізичної культури та спорту, а саме: флешмоб «Рух – це життя», виставка колажів  «Ми – за здоровий спосіб життя», фоторепортаж «Український футбол. Історія розвитку», години спілкування «Зроби свій вибір на користь здоров’ю». Ці заходи спрямовані на популяризацію фізичної культури серед учнів та виховання в них здатності й бажання дотримуватися здорового способу життя.

   З метою формування патріотизму учнів, активної громадянської позиції, особистої відповідальності і дієвості за долю та єдність країни, виховування любові до Батьківщини, до рідного краю  з 4 по 7 вересня відбулися уроки громадькості «Твоя країна – Україна».

   У рамках місячника з безпеки дорожнього руху 5 вересня було проведено єдиний урок «Безпека на дорозі – безпека життя»,  на якому учні закріплювали навички із правил дорожнього руху, вчилися їх постійно дотримуватися, перебуваючи на дорозі; виховували почуття відповідальності, свідомого ставлення до реаль

Форма входу

Наш медіапартнер
Triolan

Категорії
Конкурси, турніри [185]
Новини сайту [15]
Заходи [152]
Виховна робота [14]
Навчальний процес [24]
Оголошення [78]
Дозвілля [27]

Пошук

ЗНО
Український центр оцінювання якості освіти Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

Державні установи
МОНУ ХОДА Департамент науки і освіти ХОДА Портал Академії Мала академія наук Харківської області

Захист прав дитини
Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Copyright MyCorp © 2018 Сайт створено у системі uCoz